Fibrespecialista na optiku www.fibre.cz
NABÍZÍME

Fibre.cz > Novinky

NOVINKY

Protahovací pera SAFE a ALLROAD - možné řešení pro zatažení krátkých délek kabelů

26.02.2015

Protahovací pera SAFE a ALLROAD - možné řešení pro zatažení krátkých délek kabelů ALLROAD a SAFE jsou nová kompaktní řešení pro zvýšení efektivity práce při zatahování kabelů do ochranných trubek. Oba systémy jsou založeny na 30-300m odolných sklolaminátových protahovacích perech potažených PVC. Ty jsou umístěny ve velmi kvalitních odvíjecích rámech vybavených brzdou a dalšími patentovanými funkcemi.

Nová svářečka Fujikura 21S - nejmenší svářečka s aktivním nastavením vláken

10.02.2015

Nová svářečka Fujikura 21S - nejmenší svářečka s aktivním nastavením vláken Svářečka 21S je nejmenší svářečkou s aktivním nastavením vláken v osách X/Y/Z . Svářečka 21S je „high end“ modelem, určeným pro pro FTTH, FTTX, Data Centra, LAN a přístupové sítě. Aktivní nastavení vláken přináší vylepšení a zvýšení spolehlivosti svařování s širokou škálou typů vláken SM, MM, DS, NZDSF.

HT System - pohodlné rozdělení vláken z jedné trubičky do více kazet

28.11.2014

HT System - pohodlné rozdělení vláken z jedné trubičky do více kazet HT Systém kazet s managementem vláken je určen na uložení svaru vláken z několika kabelů, přičemž management vláken umožňuje pohodlně a libovolně kombinovat vlákna z jednotlivých trubiček všech příchozích kabelů. HT Systém je designován na použití v nástěnných rozvaděčích a venkovních kabinetech podle přání a potřeb koncového uživatele. Je dodáván v několika provedeních podle počtu uložených svarů od 72 až po 432. Do kazet je možné ukládat svary ve smršťovací nebo krimpovací ochraně. Jsou také uzpůsobeny pro uložení splittrů.

Představujeme zafukovací přístroj GS200 vhodný nejen pro FTTx sítě

28.04.2014

Představujeme zafukovací přístroj GS200 vhodný nejen pro FTTx sítě Zafukovací přístroj Gulfstream 200 je určen pro FTTx a přístupové sítě s mikro kabely a kabelovými svazky. GS 200 kombinuje pásový posun kabelu s proudem stlačeného vzduchu. Rozměry instalovaných mikro kabelů jsou až 5,7mm. Rozměr mikrotrubiček je až 12,7mm. Přístoj používápásový posuv kabelů s kontrolou trakce a zmenšuje tak tlak na instalovaný kabel a minimalizuje možnost jeho prodření. GS200 má malé kompaktní rozměry a lehkou hliníkovou konstrukci, což umožňuje obsluze snadnou manipulaci s přístrojem.

Nová svářečka optických vláken Fujikura FSM-70S

17.04.2014

Nová svářečka optických vláken Fujikura FSM-70S Fujikura představila novou svářečku FSM70S. Jedná se o následovníka úspěšného modelu FSM60S. Fujikura je světovým lídrem v oblasti svářeček optických vláken, což potvrzuje novými funkcemi tohoto modelu, které u jiných výrobců nenajdete. Přístroj se vyznačuje novým ergonomickým designem, zrychlením celé operace svařování a zvýšení životnosti přístroje.

Nová optická spojka Hellermann pro FTTH sítě

23.03.2013

Nová optická spojka Hellermann pro FTTH sítě FDN IR je středně velká hrncová spojka renomovaného výrobce Hellermann, která je určená zejména pro FTTH sítě. Novinkou je management vláken - Integrated Routing system, který umožňuje konfigurovat různé kombinace vláken v kazetách, případně nepřerušených vláken. Slouží k uložení a ochraně optických svárů pro venkovní i podzemní aplikace. Spojka má 58 kabelových vstupů a maximální kapacitu 432 vláken.

Nová svářečka optických vláken FUJIKURA pro FTTH

16.02.2013

Nová svářečka optických vláken FUJIKURA pro FTTH FUJIKURA představila nejmenší a nejlehčí vyráběnou svářečku – FSM12S. Tato svářečka znamená revoluční novinku ve svařování v FTTH sítích. S rozměry 121x162x57mm je nejlépe přenosnou, vyráběnou svářečkou. Navíc je vybavena designem, který zaručuje odolnost proti nárazům, vlhkosti a prachu.

Mini OTDR CS260

30.01.2013

Mini OTDR CS260 CS260 je cenově výhodný model OTDR určený pro FTTx PON sítě a přístupové bod-bod sítě malých a středních operátorů. Vyráběn je ve dvou provedeních, CS260-10 a CS260-20. CS260-10 : měření FTTx PON sítí, lokalizace problému. Vlnová délka 1625nm, dynamický rozsah 35dB, PON měříč výkonu, krátké mrtvé zóny 0,8/3,5m, integrovaný VFI (Visual Fault Locator). V případě měření nízké úrovně výkonu v ONT, obsluha lokalizuje problém měřením OTDR, které detekuje ohyby na vlákně, špatné sváry, špinavé nebo nekvalitní konektory. OTDR využívá vlnové délky 1625nm a umožňuje měření vláken s provozem 1310, 1490 a 1550nm.

FLX380 PON OTDR tester

21.08.2012

FLX380  PON OTDR tester FLX380 OTDR je jedním z nejmenších a nejkomplexnějších optických měřících přístrojů. Kombinuje kvalitní OTDR a PON OTDR se zdrojem OLS, měřičem výkonu OPM, zdrojem červeného světla VFL a PON měřičem výkonu. Provedení je odolné a přitom padnoucí do ruky. Uložené náměry OTDR a hodnoty OPM mohou být USB portem přeneseny do PC. V softwaru TRM pak lze výsledky prohlížet, analyzovat a vytvářet profesionální protokoly s certifikací náměru dle aktuálních standardů

FOCIS - Fibre Optics Connectors Inspection System

13.06.2012

FOCIS - Fibre Optics Connectors Inspection System Novinka od AFL Noyes pod názvem FOCIS, která je kombinací mikroskopu DSF1 a tabletu DFD1, je určena pro instalaci, údržbu optických sítí a datových center. FOCIS umožňuje technikům kontrolovat čistotu konektorů přímo v terénu, archivovat obrázky a dokladovat tak kvalitu zakončení optických vláken. Souprava umožňuje použití v případě PC/UPC, APC a MPO/MTP konektorů. Odolné provedení zaručuje bezproblémové použití v terénu.

PRONÁJEM
PŘÍSTROJŮ

Pronajímáme svařečky, OTDR, měřící přístroje pro přímou metodu a veškeré příslušenství pro montáž optických tras.
Více informací »

DOPORUČUJEME

Konektor FAST-SC, 9/125 Singlemode, OD2/3mm

Konektor FAST-SC, 9/125 Singlemode, OD2/3mm
FAST SC konektor je předleštěný konektor, určený pro instalaci v terénu. Tímto konektorem lze ukončit SM kabely s průměrem 2/3mm. Kevlarové tahové prvky kabelu jsou fixovány v botičce konektoru a tím se zabrání jeho snadnému "utržení".
detail produktu ›

One-Click Cleaner SC/ST/FC/E2000

One-Click Cleaner SC/ST/FC/E2000
One-Click Cleaner je jednoduchý nástroj pro čištění konektorů SC/ST/FC/E2000 přímo v adaptorech. Pouze vložíte One-Click Cleaner do adaptoru a zmáčknete dokud neuslyšíte "klik"
detail produktu ›

3U výklopný rozvaděč SRS3000 - prázdný

3U výklopný rozvaděč SRS3000 - prázdný
3U výklopný rozvaděč SRS3000 pro max. 144 vláken, bez čelního panelu.
detail produktu ›

Lubrikant pro zatahování kabelů do chrániček 1L

Lubrikant pro zatahování kabelů do chrániček 1L
Lubrikant pro zatahování kabelů do chrániček Aqua-Gel II, 1L
detail produktu ›