Fibrespecialista na optiku www.fibre.cz
NABÍZÍME

SPECIALISTA NA VLÁKNOVOU OPTIKU

Specialista na vláknovou optiku – komponenty pro optické datové a telekomunikační sítě, pronájem a servis přístrojů pro měření a instalaci vláknové optiky

NOVINKY

Nová svářečka Fujikura 62S s nastavením vláken na jádro

08.09.2016

Nová svářečka Fujikura 62S s nastavením vláken na jádro Fujikura představuje automatickou svářečku 62S, která nabízí aktivní vystřeďování vláken podle jejich jader a je vybavena tradičním manuálním ochranným krytem a také tradiční píckou s mechanickým zavíráním. 62S zahrnuje funkce auto-startu svařování i pícky. Robusní konstrukce, pevné sklo monitoru a další ochranné prvky zajišťují odolnost proti prachu, pádu a vlhkosti. Představuje tak levnější alternativu ke svářečce 70S (ta je vybavena aktivním automatickým otevíráním krytu a rychlejší píckou).

Výrobce AFL Noyes přidává verze Flex Scan OTDR pro měření PON sítí

07.09.2016

Výrobce AFL Noyes přidává verze Flex Scan OTDR pro měření PON sítí Flex Scan OTDR je doplněno verzemi pro měření v PON sítích. První s vlnovou délkou 1310/1550nm a dostatečnou dynamikou pro měření tras se splittery a druhé s 1310/1550/1625nm pro měření živých vláken v PON sítích. OTDR v "kapesní" verzi FlexScan umožňuje nováčkům i zkušeným technikům rychle najít poruchy na optické trase. Je vybaveno novým programem SmartAuto, který umožnuje rychlou a přesnou detekci a identifikaci poruchy.

Optické kabely PRYSMIAN Flex Tube - SKLADEM!

22.08.2016

Optické kabely PRYSMIAN Flex Tube - SKLADEM! Hlavní předností FLEX Tube kabelů je velmi snadno stripovatelná sekundární ochrana vláken - trubička, která je navíc velmi ohebná a neláme se. Jednoduše lze s kabelem pracovat, např. v případě odbočení pouze několika vláken z celého profilu trubičky, přičemž nehrozí zlomení vláken. FLEX Tube kabely mají standardní rozměry kabelů a mikrokabelů, instalují se do standardních chrániček a mikrotubiček.

Zafukovací přístroj Condux GS300 nabízíme nově i k zapůjčení

17.04.2016

Zafukovací přístroj Condux GS300 nabízíme nově i k zapůjčení Pro naše zákazníky nově nabízíme možnost zapůjčení zafukovacího přístroje GS300, který umožňuje instalací kabelů v rozměrech 3 až 10 mm do trubek 7 až 18mm. V případě objednávky optického kabelu nabízíme zvýhodněné ceny zápůjčného. Pro záfuk do mikrotrubek jsou ideální kabely Prysmian FlexTube, které máme skladem.

FlexScan - nové OTDR AFL Noyes

08.12.2015

FlexScan - nové OTDR AFL Noyes OTDR v "kapesní" verzi FlexScan umožňuje nováčkům i zkušeným technikům rychle najít poruchy na optické trase. Je vybaveno novým programem SmartAuto, který umožnuje rychlou a přesnou detekci a identifikaci poruchy. Po vyhodnocení na základě standardů nebo pass/fail hodnot je charakteristika trasy zobrazena přehledném LinkMap formátu. Naměřené výsledky mohou být uloženy na interní disk nebo externí USB. Z interního disku pak exportovány via USB, Bluetooth nebo Wifi. OTDR je vybaveno VFI portem a volitelně zdrojem a měřičem výkonu pro přímou metodu. Přístroj je určen pro použití v terénu, je malé a lehké a přitom odolné.

Riser kabely PRYSMIAN - Nové ceny

14.05.2015

Riser kabely PRYSMIAN - Nové ceny • Provedení s 8-96 vlákny G.657A1/A2 • Jedno nebo dvě vlákna v sekundární FlexTube ochraně • Odbočné a provařovací boxy, instalační trubičky s lankem a další příslušenství • OD 4/2015 NOVÉ ATRAKTIVNÍ CENY !!! • Nejpoužívanější typy kabelů skladem

Protahovací pera SAFE a ALLROAD - možné řešení pro zatažení krátkých délek kabelů

26.02.2015

Protahovací pera SAFE a ALLROAD - možné řešení pro zatažení krátkých délek kabelů ALLROAD a SAFE jsou nová kompaktní řešení pro zvýšení efektivity práce při zatahování kabelů do ochranných trubek. Oba systémy jsou založeny na 30-300m odolných sklolaminátových protahovacích perech potažených PVC. Ty jsou umístěny ve velmi kvalitních odvíjecích rámech vybavených brzdou a dalšími patentovanými funkcemi.

Nová svářečka Fujikura 22S - nejmenší svářečka s aktivním nastavením vláken

10.02.2015

Nová svářečka Fujikura 22S - nejmenší svářečka s aktivním nastavením vláken Svářečka 22S je nejmenší svářečkou s aktivním nastavením vláken v osách X/Y/Z . Svářečka 22S je „high end“ modelem, určeným pro pro FTTH, FTTX, Data Centra, LAN a přístupové sítě. Aktivní nastavení vláken přináší vylepšení a zvýšení spolehlivosti svařování s širokou škálou typů vláken SM, MM, DS, NZDSF.

HT System - pohodlné rozdělení vláken z jedné trubičky do více kazet

28.11.2014

HT System - pohodlné rozdělení vláken z jedné trubičky do více kazet HT Systém kazet s managementem vláken je určen na uložení svaru vláken z několika kabelů, přičemž management vláken umožňuje pohodlně a libovolně kombinovat vlákna z jednotlivých trubiček všech příchozích kabelů. HT Systém je designován na použití v nástěnných rozvaděčích a venkovních kabinetech podle přání a potřeb koncového uživatele. Je dodáván v několika provedeních podle počtu uložených svarů od 72 až po 432. Do kazet je možné ukládat svary ve smršťovací nebo krimpovací ochraně. Jsou také uzpůsobeny pro uložení splittrů.

Představujeme zafukovací přístroj GS200 vhodný nejen pro FTTx sítě

28.04.2014

Představujeme zafukovací přístroj GS200 vhodný nejen pro FTTx sítě Zafukovací přístroj Gulfstream 200 je určen pro FTTx a přístupové sítě s mikro kabely a kabelovými svazky. GS 200 kombinuje pásový posun kabelu s proudem stlačeného vzduchu. Rozměry instalovaných mikro kabelů jsou až 5,7mm. Rozměr mikrotrubiček je až 12,7mm. Přístoj používápásový posuv kabelů s kontrolou trakce a zmenšuje tak tlak na instalovaný kabel a minimalizuje možnost jeho prodření. GS200 má malé kompaktní rozměry a lehkou hliníkovou konstrukci, což umožňuje obsluze snadnou manipulaci s přístrojem.

PRONÁJEM
PŘÍSTROJŮ

Pronajímáme svařečky, OTDR, měřící přístroje pro přímou metodu a veškeré příslušenství pro montáž optických tras.
Více informací »

DOPORUČUJEME

Optický kabel Prysmian FlexTube, 24vl SM 9/125. 2x12vl G.657A1, 5,8mm

Optický kabel Prysmian FlexTube, 24vl SM 9/125. 2x12vl G.657A1, 5,8mm
24vl optický kabel Prysmian FlexTube, SM 9/125. 2x12vl G.657A1, 5,8mm
detail produktu ›

Nástroj na podélné odpláštění kabelu ACS-K/ACS + náhradní kolečko ACS-2

Nástroj na podélné odpláštění kabelu ACS-K/ACS + náhradní kolečko ACS-2
Nástroj na podélné a příčné proříznutí pláště kabelu + náhradní kolečko, 4-10mm + 8-28,6mm
detail produktu ›

One-Click Cleaner SC/ST/FC/E2000

One-Click Cleaner SC/ST/FC/E2000
One-Click Cleaner je jednoduchý nástroj pro čištění konektorů SC/ST/FC/E2000 přímo v adaptorech. Pouze vložíte One-Click Cleaner do adaptoru a zmáčknete dokud neuslyšíte "klik"
detail produktu ›

Kabelová spojka pro max. 144vl.

Kabelová spojka pro max. 144vl.
FDN je středně velká hrncová spojka Hellermann, která je určená zejména pro FTTH sítě. Slouží k uložení a ochraně optických svárů pro venkovní i podzemní aplikace. Je vybavena managementem vláken - Integrated Routing systém, který umožňuje konfigurovat různé kombinace vláken v kazetách.
detail produktu ›